Sprzęt i diagnostyka

W Dłucik Dental Clinic stawiamy na sprzęt najwyższej jakości. Kości tworzone z usuniętych zębów pacjenta, implantologia i zabiegi chirurgiczne, rentgeny: ogólny i miejscowy oraz sala operacyjna. Do tego protetyka i cyfrowa obróbka wycisków – tak leczą pacjentów nasi specjaliści. Poznajcie szczegóły dotyczące sprzętu, na jakim pracujemy.

Unit stomatologiczny Kavo Estetica E50

KaVo Primus to unit który w prosty i wygodny sposób adaptuje się do bieżących potrzeb, pozwalając w sposób optymalny dostosować się do wymagań lekarza oraz asysty. Szerokie spectrum możliwości tego unitu, wygoda oraz funkcjonalność dają wysokie poczucie komfortu pracy w gabinecie stomatologicznym

Najnowocześniejszy w swojej klasie, umożliwia szybszą i bardziej efektywną pracę lekarzowi, a pacjentowi zapewnia wiele wygodnych i przyjaznych rozwiązań.

Cyfrowy panoramiczny aparat rentgenowski CS 8200 3D

Ten znakomitej jakości aparat umożliwia wykonywanie wysokiej jakości zdjęć pantomograficznych, fragmentarycznych, obrazów stawów skroniowo – żuchwowych (TMJ) a także zdjęć zatok szczękowych. W urządzeniu zastosowano najnowsze rozwiązania z zakresu techniki medycznej, dzięki którym zmniejszono do minimum dawkę promieniowania RTG. Ponadto aparat cechuje bardzo cicha praca i niemal całkowity brak wibracji podczas wykonywania prześwietlenia co w znaczący sposób podnosi jakość usługi i bardzo pozytywnie wpływa na komfort Pacjenta. Wykonane zdjęcia cyfrowe trafiają bezpośrednio na ekran komputerowy, dzięki czemu stomatolog wykonujący badanie ma natychmiastową możliwość weryfikacji stanu uzębienia Pacjenta.

Mikroskop SmartOPTIC

SmartOPTIC jest mikroskopem zaliczającym się do produktów wyższej klasy. Jego parametry optyczne odpowiadają wysokim normom światowym. Cechą charakterystyczną mikroskopów SmartOPTIC jest wyśmienita jakość oraz bardzo wysoka ergonomia. Mikroskop wykorzystywany jest w gabinecie doktora Daniela Dłucika w leczeniu endodentycznym.

Wirówka Hettich EBA 200

Urządzenie umożliwia rozdzielenie składników krwi. W procesie wirowania wyodrębnione zostają krwinki czerwone, krwinki białe i płytki krwi. Pozostałe na skutek procesu wirowania osocze to znakomity materiał regenerujący tkanki i przyspieszający proces leczenia. Olbrzymią zaletą podawania Pacjentom osocza bogatopłytkowego jest fakt iż otrzymuje się je z krwi własnej Pacjenta.

Lasotronix

Zaawansowany technologicznie, laser, który dysponuje dwiema długościami fal 980nm oraz 635nm, dzięki czemu znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie stomatologii. Mikrochirurgia laserowa, biostymulacja, fotoaktywna terapia, dezynfekcja kanałów korzeniowych, znoszenie nadwrażliwości zębów oraz wybielanie laserowe to tylko niektóre z zastosowań lasera.

Scan_lab

Dawniej proces wykonania odbudowy zębów rozpoczynał się pobraniem nielubianych przez pacjentów wycisków, tworzeniem modeli gipsowych, na których technik przygotowywał ostateczny produkt, co niejednokrotnie trwało około dwóch tygodni.
Obecnie dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej CAD/CAM proces odbudowy protetycznej zębów jest możliwy z dnia na dzień. Zamiast tradycyjnego wycisku zostaje wykonany skan kamerą wewnątrzustną 3D, a powstały model cyfrowy służy do wykonania odbudowy ceramicznej przez maszynę frezującą.
Skanowanie z dokładnością 20 mikrometrów i uzyskanie cyfrowego modelu w komputerze z 30x powiększeniem, gwarantuje dokładność nieosiągalną dla ręki i oka. Cały proces wyróżnia się brakiem możliwości popełnienia błędu i konieczności wykonywania poprawek u pacjenta.
Odbudowy pełnoceramiczne zębów wykonane są z jednorodnych, homogennych bloczków porcelanowych, co dodatkowo podnosi jakość całego procesu i zadowolenie pacjenta.

KometaBio

Młynek do zębów pozwalający na pozyskanie autogennego materiały kościotwórczego. To innowacyjne urządzenie w łatwy i szybki sposób umożliwia produkcję wysokiej jakości autologicznego biomateriału z zębów pacjenta. Procedura jest niezwykle prosta, a rezultat doskonały.
Znacznie zredukowany czas leczenia – szybkie gojenie się kości.
Jakość kości autogennej.
Całkowicie wyeliminowany efekt „odrzucenia” biomateriału przez pacjenta.
Wykluczona możliwość przekazania choroby lub wywołanie stanu zapalnego.
Przez wiele lat zachowana objętość wyrostka oraz jego wysokość.
Uzyskanie doskonałych efektów estetycznych.
Możliwość obniżenia kosztów leczenia

BonMaker

BonMaker to realizacja wieloletniej idei wykorzystania struktury zęba jako materiału kościotwórczego. W 2004 r. koreańscy lekarze opracowali procedurę przetworzenia rozdrobnionego zęba po ekstrakcji w granulat wykorzystywany do augmentacji kości.
Jest to najlepszy, najbezpieczniejszy dostępny materiał autogenny, zawierający własny materiał genetyczny, uzyskany bez konieczności zabiegu chirurgicznego, o identycznych właściwościach jak kość pacjenta. Umieszczenie w zębodole nie wywołuje żadnych reakcji immunologicznych, nie powoduje żadnych powikłań, a gojenie i odbudowa kości następują bardzo szybko.

Beewair

Dbamy o czystość powietrza, jakim oddychają nasi pacjenci i chronimy ich przed COVID-19. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów wyposażyliśmy Dłucik Cental Clinic w urządzenie Beewair, oparte o technologię usuwającą z powietrza aż 99,99% cząsteczek wielkości koronawirusa, o udowodnionej skuteczności. Jest to jedyne zarejestrowane w Unii Europejskiej nieinwazyjne urządzenie medyczne do dezynfekcji powietrza dedykowane zastosowaniom w placówkach medycznych.

  • W przeciwieństwie do tradycyjnych metod oczyszczania powietrza i filtrów HEPAsystem Beewair nie tylko zatrzymuje szkodliwe cząsteczki znajdujące się w powietrzu, ale jednocześnie niszczy je przy użyciu unikalnej technologii DBD-Lyse®, która działa na poziomie molekularnym.
  • Urządzenia Beewair trwale oczyszczają powietrze, tworząc wokół pracowników warstwę ochronną przed zanieczyszczeniem, chorobami i alergiami.

Skuteczność działania na poziomie 99,99% potwierdzona została w niezależnych testach, przeprowadzonych przez uznane międzynarodowe laboratoria: Intertek i Instytut Pasteur’a.

Therapy Air® iOn

Urządzenie Therapy Air® iOn to 5-stopniowy system oczyszczania powietrza wyposażony w generator jonów ujemnych zwanych „witaminami z powietrza”. Optymalnie usuwa zanieczyszczenia, a także wirusy i bakterie w tym niezwykle niebezpieczne dla dzieci i noworodków bakterie legionella.

Specjalnie dla wymagających klientów stworzona została kolekcja SPECIAL EDITION. Są to urządzenia z unikalnym przednim panelem, który może być doskonałą dekoracją pomieszczenia. Modele z kolekcji SPECIAL EDITION występują zarówno jako wzory jednolite o różnobarwnej kolorystyce, jak też konkretne tekstury, takie jak ochronne kolory wojskowe (Military Green lub Black), np. do pokoju nastolatka zainteresowanego tematyką wojskową, szczotkowaną stal (Brushed Titanium) do nowoczesnego biura, czy opalizujący (Chameleon) mieniący się wieloma kolorami w zależności od kąta padania światła.

Urządzenia z kolekcji SPECIAL EDITION zawierają również linię dekoracyjną, która obejmuje autorskie ilustracje dedykowane do konkretnego pomieszczenia dla dzieci i dorosłych, jak – pokój dziewczynki, pokój chłopca czy awangardowy salon. Pragniemy w ten sposób zaoferować Państwu możliwość wyboru, takiego urządzenia, które będzie najlepiej współgrało z Państwa wnętrzem.