Personel

Daniel Dłucik

Lek. stom. Spec. Chirurg II stopnia Daniel Dłucik - posiada specjalizację II stopnia z chirurgii stomatologicznej oraz wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobyte w II Klinice Chirurgii Twarzowo-Szczękowej w Katowicach (1979-2002 r.); jest członkiem ICOI - Międzynarodowego Stowarzyszenia Implantologów z siedzibą w Nowym Jorku, członkiem DGOI - Niemieckiego Stowarzyszenia Implantologicznego, członkiem i współzałożycielem PSI - Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz członkiem OSIS - Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. Bierze czynny udział w licznych polskich i międzynarodowych sympozjach naukowych oraz szkoli młodych implantologów w Polsce i zagranicą.

Anna Skałbania-Dłucik


Lek. stom. Master In Orthodontics And Dentofacial Orthopedics Anna Skałbania-Dłucik
- Wieloletnia praktyka w zakresie stomatologii zachowawczej i dziecięcej skłoniła mnie do rozwoju w kierunki ortodoncji, która jest niezbędna do uzyskania zdrowego i pięknego uśmiechu, poprawia estetykę oraz przywraca prawidłowe funkcje narządu żucia.
Ukończyłam studia podyplomowe Master of Science in Orthodontics and Dentofacial Orthopedics realizowanych z ramienia Athenea Dental Institute Uniwersytu San Jorge w Barcelonie otrzymując tytuł Ortodonty oraz uprawnienia do świadczenia usług z zakresu ortodoncji na terenie całej Unii Europejskiej.
Odbyłam Dwuletni, teoretyczno-praktyczny, kompleksowy kurs ortodontyczny Dr Davide Mirabella.
W swojej codziennej praktyce zajmuję się profilaktyką wad zgryzu i leczeniem zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych.
Leczenie wczesne dzieci obejmuje monitorowanie wzrostu szczęk , rozwoju zgryzu, wymiany zębów, eliminacja dysfunkcji , wdrożenie leczenia w najbardziej optymalnym dla dziecka czasie.
Zajmuję się leczeniem zębowych wad zgryzu aparatami stałymi w technice konwencjonalnej, za pomocą systemów samoligaturujących amerykańskiej marki Damon, nakładkami ortodontycznymi, wzmacnianiem zakotwienia miniimplantami ortodontycznymi.
Stale doskonalę wiedzę i umiejętności w trakcie licznych szkoleń i konferencji z zakresu ortodoncji.
Dzięki biegłej znajomości języka angielskiego prowadzę leczenie pacjentów z całego świata.

Robert Dłucik stomatolog


Lek. stom. Robert Dłucik
- jest absolwentem Wydziału Lekarsko - Dentystycznego na Uniwersytecie Pavla Jozefa Safarika w Koszycach. Ukończył Curriculum Implantologii i posiada Licencję Praktyki Implantologicznej Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego z afiliacją ICOI  i New York University College of Dentistry. W 2019 roku dr Robert Dłucik ukończył maraton implantologiczny Trinon Collegium Practicum na Dominikanie. Jest aktywnym członkiem PSI – Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego i ICOI – International Congress of Oral Implantologists. Główną specjalizacją dr Roberta Dłucika są zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, takie jak usuwanie zatrzymanych zębów, leczenie implantologiczne, leczenie regeneracyjne kości oraz leczenie protetyczne. Swoim pacjentom oferuje zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych - CGF (Concentrated Growth Factors) pobranych z krwi pacjenta, co ma wpływ na lepsze gojenie po zabiegach. Chętnie wykonuje również zabiegi z innych dziedzin stomatologii. Jest także autorem publikacji naukowych o autogenicznych przeszczepach kostnych oraz prowadzi badania na temat uzupełnień ubytków kostnych przy użyciu zmielonych zębów własnych pacjenta. W pracy zawodowej skupia się na ciągłym rozwijaniu swoich umiejętności praktycznych i teoretycznych uczestnicząc w licznych kursach krajowych i zagranicznych oraz stara się, aby wszystkie zabiegi przebiegały komfortowo i bezboleśnie.

Borys LidukLek. dent. Borys Liduk - jest absolwentem Wydziału Lekarko-Dentystycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Specjalizuje się także w endodoncji, czyli leczeniu kanałowym pod mikroskopem. Poza tym zajmuje się protetyką, stomatologią zachowawczą oraz stomatologią estetyczną. Uczestniczy w wielu kursach i szkoleniach specjalistycznych, podczas których poszerza swoją wiedzę i kompetencje zawodowe.
Małgorzata Magner - prawa ręka doktora Daniela Dłucika, z kliniką związana niemal od początku, bo od 1988 roku. Pielęgniarka dyplomowana, w klinice asystuje przy zabiegach chirurgicznych, opiekuje się pacjentami, ale przede wszystkim dodaje otuchy i zaraża uśmiechem. Profesjonalistka, zawsze pomocna i życzliwa.