Belka Doldera – sposób na bezzębie

Bezzębie, czyli całkowity brak zębów w jamie ustnej to problem, który dotyka coraz większą ilość Pacjentów. Jak wynika z badań ponad 40 proc. osób w Polsce w wieku 65-74 lat ma poważne kłopoty zdrowotne związane z brakiem uzębienia. W sukurs pacjentom i stomatologom przychodzi nowoczesna implantologia, w tym wynalezione przed laty w Szwajcarii rozwiązanie w postaci Belki Doldera.

Rozwój stomatologii, a w szczególności protetyki i implantologii, sprawił, że znacznie poszerzyły się możliwości jakie współczesna medycyna może zaoferować pacjentom z całkowitym lub częściowym brakiem uzębienia. Oprócz możliwości wczepień pojedynczych implantów lub odbudowy protetycznej opartej na zastosowaniu koron lub mostów (tylko wtedy gdy istnieje możliwość ich realizacji) często stosuje się mocowanie sztucznych protez na Belce Doldera.

Takie rozwiązanie ma swoje zalety. Przede wszystkim u niektórych Pacjentów istnieje możliwość zbudowania takiego rusztowania pod protezę już przy zastosowaniu 3-4, a w niektórych przypadkach nawet 2 implantów, co czasami może mieć znaczący wpływ na ogólne koszty leczenia.

Po zespoleniu się implantów z kością mocuje się Belkę Doldera. Wcześniej, w przygotowanej protezie całkowitej umieszcza się elementy zatrzaskowe, które pozwalają na precyzyjne i łatwe montowanie protezy.

– Takie rozwiązanie ma swoje plusy – mówilek. dent. Daniel Dłucik – szef prywatnej praktyki stomatologicznej w Katowicach. – Przede wszystkim daje duży komfort Pacjentom, którzy referują rozwiązania w postaci wyjmowanych protez. Łatwiej jest je czyścić i łatwiej utrzymywać odpowiednią higienę jamy ustnej. Ponadto Pacjenci z bezzębiem to najczęściej osoby w podeszłym wieku, którym łatwiej i wygodniej jest używać kompleksowych rozwiązań w postaci protez, które mogą samodzielnie wyjmować i o nie dbać. – dodaje doktor Dłucik.

Belkę Doldera wykonuje się z w wysokiej jakości materiałów plastycznych, które posiadają właściwości antyseptyczne, są wytrzymałe i dobrze tolerowane przez Pacjentów.

Osadzone implanty to podstawowe rusztowanie. Na nich montuje się Belkę Doldera.
Belka Doldera – umożliwia osadzenie protezy.
Proteza, widoczne elementy zaciskowe, które osadza się na Belce Doldera.
Pełna proteza osadzona na Belkach Doldera.

Podobne artykuły

stany zapalne dziąseł

Zwalcz stany zapalne dziąseł przy użyciu ozonoterapii

Choroby dziąseł to powszechny problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak utrata zębów, choroby serca, a nawet cukrzyca. Na szczęście istnieje bezpieczna i skuteczna metoda leczenia stanów zapalnych dziąseł – ozonoterapia. Czym jest zapalenie dziąseł i jakie…

przebarwienia na zębach

Przebarwienia na zębach – jak skutecznie z nimi walczyć?

Piękny, biały uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Niestety, zęby z biegiem czasu mogą tracić swój naturalny blask i ulegać przebarwieniom. Przyczyny mogą być różne, od niewłaściwej higieny jamy ustnej po czynniki zewnętrzne, takie jak palenie papierosów czy picie kawy. Jak…