Implanty zębowe

Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie proponowane pacjentom w przypadku trwałych ubytków w szczęce lub żuchwie. Implanty zęba stosowane są również gdy nastąpiło nagłe uszkodzenie przednich zębów, na przykład podczas wypadku lub uprawiania sportu (najczęściej: narty, rower, sztuki walki, hokej). W praktyce dentystycznej doktora Daniela Dłucika w Katowicach implanty stomatologiczne stosuje się z powodzeniem już od ponad 30 lat!

Czym są implanty?

Implant dentystyczny jest zazwyczaj tytanowym elementem zastępującym korzeń zęba, który umieszcza się podczas zabiegu chirurgicznego w kości szczęki lub żuchwy. Implanty stosuje się gdy dentysta nie ma już możliwości zamontowania zębów zastępczych lub mostka w danym obszarze jamy ustnej pacjenta. Dużą zaletą implantów jest stałe umocowanie w jamie ustnej. Można na nich  osadzić korony, mosty lub elementy retencyjne dla protezy ruchomej. Implanty umieszczone w kości szczękowej, zapewniają stabilne podparcie dla sztucznych zębów. Protezy i mostki zamontowane na implantach nie wysuwają się ani nie przesuwają się w jamie ustnej - szczególnie ważne podczas jedzenia i mówienia. Implanty to najbardziej bezpieczne i stabilne i długotrwałe rozwiązanie.

Inne przewagi implantów

Dla niektórych osób stosowanie mostów lub protez jest niewygodne, a czasami nawet niemożliwe, na przykład z powodu bólu (nieodpowiedniego dopasowania) lub wzmożonego odruchu wymiotnego. Ponadto, zwyczajne mostki muszą być przymocowane do zębów po obu stronach przestrzeni pozostawionej przez brakujący ząb, po uprzednim ich oszlifowaniu. Niestety związane jest z to z nieodwracalnym uszkodzeniem tych zębów… Zaletą implantów jest to, że nie trzeba przygotowywać żadnych sąsiadujących zębów, aby utrzymać zęby zastępcze w pożądanym miejscu.
Warunkiem umożliwiającym wszczepienie implantów są zdrowe dziąsła i odpowiednia jakość kości, która ma podtrzymać implant. Istnieją rozwiązania regenerujące kości. Więcej na ten temat przeczytacie w  artykułach Kość z własnych zębów oraz Implanty potrzebują silnych kości  Właściwa higiena jamy ustnej i regularne wizyty dentystyczne mają kluczowe znaczenie dla długotrwałego sukcesu implantów stomatologicznych.

Implant zęba cena

Ile kosztuje implant zęba? To pytanie często zadają nam pacjenci. Wszystko zależy od rodzaju zastosowanego materiału, techniki osadzenia oraz od tego czy proces implementacji nowego zęba wymaga odbudowania kości na której ma być umiejscowiony implant. Cena zazwyczaj oscyluje pomiędzy 2.500 a 6.500 zł. Szczegółowy cennik znajduje się na stronie zabiegi chirurgiczne.