Maseczka u dentysty? Tak. Obowiązkowo.

Maseczka u dentysty? Tak, obowiązkowo. Oczywiście do momentu zajęcia miejsca na fotelu dentystycznym. Dlaczego to takie ważne? Bo zanim pacjent trafi do gabinetu, przechodzi przez poczekalnię, gdzie ma kontakt z innymi ludźmi i pracownikami, tak więc ważne jest przestrzeganie wszelkich środków ostrożności, od zachowania odpowiedniej odległości do używania maseczek.

Gdy stosujemy odpowiednie środki ostrożności znacząco zmniejszamy ryzyko zakażenia, dbając tym samym o wspólne bezpieczeństwo. Oczywiście jeśli podejrzewasz u siebie występowanie koronawirusa powinieneś całkowicie ograniczyć kontakt z innymi i skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub szpitalem z oddziałem zakaźnym. Gdy jednak nie masz powodu podejrzewać u siebie występowania koronawirusa, nadal powinieneś zachowywać się zgodnie z zaleceniami.

Zachowaj dystans oraz tam gdzie to wymagane noś maseczkę, która chroni nie tylko nas, ale przede wszystkim drugą osobę. Nigdy nie można mieć całkowitej pewności, że my oraz osoby wokół nas są zdrowe. Można być nieświadomym, że jest się zakażonym koronawirusem. Nosząc maseczkę niweluje się potencjalne ryzyko zarażenia, na które narażamy innych, gdy jesteśmy niewykrywalnymi nosicielami. Dbajmy też o własne bezpieczeństwo na wypadek, gdyby to inni ludzie w naszym otoczeniu byli zakażeni. Z tych powodów w Dłucik Dental Clinic noszenie maseczek podczas wizyty jest obowiązkowe.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo noszą je zarówno pacjenci, jak i lekarze. Wszystkie podjęte przez nas środki ostrożności służą zwiększeniu komfortu Państwa wizyty. Dbając o swoje zęby nie zapomnij zadbać o swoje zdrowie. Odwiedzając naszą klinikę -  nie zapomnij o maseczce.  W klinice nie pobieramy dodatkowej opłaty za ponadstandardowe czynności i użyte środki do odkażania kliniki.