Dr Daniel Dłucik – nowoczesność i doświadczenie

Już od ponad 30 lat chirurg dentysta Daniel Dłucik prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Katowicach. Jako jeden z pierwszych rozpoczął w Polsce w 1984 roku prekursorskie - jak na owe czasy - leczenie implantologiczne. Obecnie gabinet oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu nowoczesnej implantologii, protetyki, stomatologii estetycznej oraz endodoncji i profilaktyki.

Nowoczesna implantologia

Praktyka rozpoczęła swoją działalność w 1982 roku. 2 lata później doktor Daniel Dłucik wszczepił pierwsze implanty zębowe. Implantologia jest od dawna uznaną i bezpieczną alternatywą we współczesnym leczeniu stomatologicznym. Perspektywa sukcesu w przywróceniu pełnej funkcjonalności i przyjęciu wszczepu przez organizm wynosi obecnie ponad 95%. Dzięki opracowanym przez lata metodom i technikom operacyjnym w chirurgii stomatologicznej ryzyko nieprzyjęcia implantu lub wystąpienia powikłań jest bardzo niewielkie.

Implanty stomatologiczne mogą z powodzeniem zastępować wszelkie braki zębowe. Implant umieszcza się w miejscu po usuniętym zębie. Zbudowane z tytanu implanty są bardzo dobrze przyjmowane przez organizm ludzki, nie wywołują reakcji alergicznych. Pozwalają na odzyskanie lub poprawę dotychczasowej jakości życia poprzez poprawę zdolności żucia, wyraźniejszej wymowy, trwale przywracając naturalny wygląd.

Regeneracja kości

Osadzenie implantu zębowego często musi być poprzedzone odbudową kości. Tylko solidny i mocny fundament zapewnia pacjentowi pełny komfort i pewność, że zamocowany na nim implant będzie służył przez długie lata. Często braki kostne w obrębie żuchwy lub szczęki wymagają wielotygodniowych czasem kilkumiesięcznych okresów przygotowawczych, podczas których regeneruje się te ubytki. Świadomy całego procesu implantologicznego pacjent musi być przygotowany na potrzebę uzupełnienia ubytków kostnych i na dłuższy - niż w klasycznych przypadkach - proces osadzania implantu.

Endodoncja

To domena doktora Jakuba Krzemienia, od kilku lat stałego współpracownika praktyki. Endodoncja zwana często potocznie leczeniem kanałowym to dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek około wierzchołkowych zęba. Leczenie endodontyczne jest zalecane przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych – przed wykonaniem korony lub mostu. Leczenie kanałowe wykonuje się za pomocą specjalnych pilników, długość kanałów mierzy się zaś za pomocą specjalistycznego urządzenia zwanego endometrem. Po zmierzeniu i opracowaniu kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz tzw. sealerów czyli uszczelniaczy. W endodoncji doktor Krzemień wykorzystuje najwyższej klasy mikroskop operacyjny SmartOPTIC, który umożliwia pełny wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów oraz najnowsze urządzenia do opracowania i termicznego wypełniania kanałów korzeniowych. Równolegle w leczeniu z mikroskopem stosowana jest diagnostyka RTG.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów gabinecie wspomagają dwie znakomite specjalistki. Panie Małgorzata Magner – pielęgniarka dyplomowana oraz Aleksandra Kałus – asystentka stomatologiczna. Testy kliniczne pokazują, że stosowany w gabinecie doktora Dłucika proces wybielania metodą BriteSmile daje znakomite rezultaty. Naukowcy z Forsyth Institute oraz University and Medicine of New Jersey na podstawie przeprowadzonych analiz, potwierdzili, że proces wybielania metodą BriteSmile daje efekt lepszy nawet o 8 odcieni bieli. Oczywiście wybielania mogą się nieznacznie różnić u poszczególnych pacjentów, z racji tego że zęby każdego z nas mają swój naturalny indywidualny odcień. Proces wybielania zębów metodą BriteSmile jest zazwyczaj całkowicie bezbolesny. W przypadku pacjentów o dużej wrażliwości zębów zalecane jest powstrzymanie się od spożywania gorących i zimnych napojów przez pierwszą dobę po realizacji zabiegu.